Pozornie zwykły zakład krawiecki, kilka krawcowych, maszyna do szycia, rozrzucone nici. Wydawałoby się, że nic prócz reperacji ubrań, korekt krawieckich w nim się nie dzieje… a jednak… O tym, co się w nim działo, dowiedzieliśmy się w drugi dzień prezentacji w ramach X Skawińskiego Tygodnia Teatralnego.
Wciąż niezmiennie przepełniony, do którego zawsze ktoś wchodzi i wychodzi, zawsze w potrzebie, zabieganiu, jakiejś trosce. Okazuje się, że problemy można uleczyć nie tylko nitką i igłą… ale przede wszystkim piosenką, bo w Zakładzie Marzeń nie ma rzeczy niemożliwych, szpulki i nożyczki reperują wszelkie zmartwienia, a w połączeniu z piosenką, która jest dobra na wszystko, jest najdoskonalszą receptą na dobre samopoczucie.
W spektaklu „Zakład Marzeń”, który zaprezentowano we wtorek 25 czerwca, czyli w drugi dzień X Skawińskiego Tygodnia Teatralnego, zobaczyliśmy dwie grupy warsztatowe z Osiedlowego Klubu Iskierka z ul. Żywieckiej 44 w Krakowie. Jedną z nich tworzą dzieci z warsztatów wokalnych, a drugą dzieci i młodzież (sztuk jeden) z Grupy Teatralnej Studio.
W spektaklu, który był cudowną retrospekcją muzyczną dziecięcych lat dzisiejszych 30-, 40-, czy 50-latków, usłyszeliśmy piosenki z historii niejednego przedszkolaka. Były to opowieści o szmaciance o imieniu Zuzia, co była lalką niedużą; o ogórku w zielonym garniturku; o fantazji, która jest od tego, aby się bawić na całego; o psie, Puszku – Okruszku, który miał delikatny głos i bardzo czujny nos, czy też o kocie w butach, który mieszkał w Bergamutach…
Cudowny świat pięknych melodii i naprawdę dobrego warsztatu aktorskiego zobaczyliśmy za sprawą: Kai Chytry, Zuzanny Długosz, Katarzyny Jakubowicz, Matyldy Dyląg, Dominiki Doryckiej, Dominiki Kasperczyk, Marceliny Kozieł, Wiktorii Pyki i Anny Sobali. Natomiast świat ten nie mógłby powstać, gdyby nie pomysł i zaangażowanie w przeniesienie go na scenę przez Aleksandra Szklarskiego, reżysera spektaklu. Aranżację muzyczną do mini-musicalu stworzyła Danuta Pietraszewska, a scenografię – Izabela Gajewska i Grażyna Stępniewska-Szynalik.
Spektakl został zrealizowany w ramach programowych zajęć warsztatowych, a do jego realizacji doszło dzięki sfinansowaniu produkcji ze środków prywatnych Teatru Studio.
Dziękujemy za obecność w ramach X Skawińskiego Tygodnia Teatralnego i gratulujemy wspaniałego przedstawienia! Mamy nadzieję, że w przyszłości przyjmiecie nasze zaproszenie i zagościcie u nas ponownie!
Sponsor: