Witold Zalewski
W 1992 roku ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Jana Jargonia. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów interpretacji muzyki organowej prowadzonych m.in. przez: J. Laukvika i G. Schneidera i J. Guillou. Od 1995 roku pełni funkcję I organisty w Królewskiej Katedrze na Wawelu. Jako solista koncertuje w kraju i za granicą (m.in.: Czechy, Niemcy, Hiszpania, Finlandia, Rosja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina i USA.) W 2007 roku wystąpił w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku. W 2009 roku odbył tournee po Ameryce Południowej (Argentyna, Brazylia i Urugwaj). Od roku 1998 jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W czasie pielgrzymek papieskich w liturgiach sprawowanych przez Ojca św. Jana Pawła II i Benedykta XVI pełnił rolę organisty. Witold Zalewski jest autorem „Śpiewnika pieśni kościelnych” (PWM –; 1997 r.).
Andrzej Korzeniowski
Karierę artystyczną rozpoczął już jako ośmioletni chłopiec w teatrze Opery Krakowskiej, śpiewał także w Chórze Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej współpracując m.in. z K. Pendereckim i P. Domingo. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury Adama Korzeniowskiego. Swoją edukację kontynuował na kursach mistrzowskich dyrygentury symfonicznej w Gdyni i w Krakowie u J. Salwarowskiego i G. Chmury. Od 1998 roku prowadzi Chór Cecyliański w Krakowie, a od 2001 roku dyryguje także Męskim Chórem Katedralnym na Wawelu. W 2003 roku prowadził prawykonanie Akrostychu J. Ciupińskiego z orkiestrą symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Krakowskim Chórem Kameralym i Chórem Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej. Współpracował ponadto m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Państwowym Chórem Filharmonii w Mińsku, Chórem Polskiego Radia w Krakowie. W 2006 roku założył Chór Mieszany Katedry Wawelskiej. Brał udział w II Festiwalu Sztuki Filmowej w Katowicach w 2007 roku, prowadząc koncert muzyki filmowej Abla Korzeniowskiego.
Chór Mieszany Katedry Wawelskiej
Chór powstał z inicjatywy Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Ideą zespołu jest kultywowanie muzycznych tradycji Katedry Wawelskiej. Dyrygentem i założycielem chóru jest Andrzej Korzeniowski. Asystentem dyrygenta jest Marcin Wasilewski-Kruk. W 2006 roku chór reprezentował Polską Federację Pueri Cantores podczas festiwalu chórów krajów Unii Europejskiej, który odbył się w Strasbourgu. Występował też na katowickim festiwalu Silesia Film w 2007 roku, wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Chórem Kantorei Sankt Barbara oraz Chórem Mariańskim, wykonując muzykę Abla Korzeniowskiego do filmu Metropolis. Dwukrotnie inaugurował Międzynarodowy Festiwal Organowy w Zakopanem. W 2008 roku chór zwyciężył w VIII Ogólnopolskim Konkursie Caecilianum zostając laureatem I nagrody oraz zdobywając Puchar Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. W 2009 roku zdobył Grand Prix VI Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Metropolii Górnośląskiej –; ŻORY 2009. Występował także podczas koncertu inaugurującego XX Międzynarodową Dekadę Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Cieszynie również brał udział w spektaklu Tryptyk Stanisławowy, wykonanym dwukrotnie w Katedrze na Wawelu w ramach festiwalu Słowacki 2009 – Dramat Narodów. Polską kulturę i sztukę promował poza granicami kraju w roku 2010 roku, biorąc udział w jubileuszowym 50 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej w Loreto we Włoszech. Do najbardziej wyjątkowych wydarzeń w historii chóru należy jednak udział w uroczystościach pogrzebowych pary Prezydenckiej na Wawelu 18 kwietnia 2010 roku.
3 października 2010, godz. 16.30 – Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego Skawinie
W programie:
LOUIS VIERNE (1870-1937)
II Symfonia organowa op. 20
Allegro
Chorał
Scherzo
Cantabile
Finał
JULIUSZ ŁUCIUK (1927*)
O Ziemio Polska
JóZEF ŚWIDER (1930*)
Modlitwa do Bogarodzicy
Moja Piosnka
WOJCIECH KILAR (1932*)
Dona Nobis Pacem
HENRYK MIKOŁAJ GóRECKI (1933*)
Matko Najświętsza
GEORGE FRIDERIC HANDEL (1685-1759)
Alleluja (z Oratorium „”Mesjasz””)