Wakacje z Centrum 2017 – oferta

Przedstawiamy najnowszą ofertę wyjazdów dla dzieci i młodzieży w ramach Wakacji z Centrum, realizowaną przez Dział Realizacji Projektów Kultury CKiS w Skawinie (Pałacyk „Sokół”). Oferta dla dzieci od 6 roku życia.

Zapisy od 14 czerwca (środa) osobiście lub telefonicznie: Dział Realizacji Projektów Kultury, Pałacyk „Sokół”, tel. 12 276 34 64, godz. 9.00 – 16.00.

UWAGA: nie przyjmujemy zapisów drogą mailową.

26  czerwca (poniedziałek ) WAROWNIA INWAفD PARK ŚREDNIOWIECZNY + PARK MINIATUR

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8.15

Cena wyjazdu: 35 zł

W programie: atrakcje warowni, Park Ruchomych Smoków, plac zabaw, zwiedzanie Parku Miniatur.

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny, zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Na miejscu spotkasz garncarza wypalającego garnki, niewiasty tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek. Zabawisz się też w stylu średniowiecznym – zagrasz w bilarda, kręgle, postrzelasz z łuku, zakręcisz się na karuzeli beczułki. A na zamku zwiedzisz komnatę damy, salę tortur, zbrojownię.  Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym znajdziemy wszystkie obiekty, jakie szanujący się turysta, wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie jednego dnia staniemy pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Atrakcją będzie także nielimitowany dostęp do urządzeń mini wesołego miasteczka oraz wizyta w kinie 5D.

27 czerwca (wtorek) KOPALNIA SOLI W BOCHNI

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9.00,

Cena wyjazdu: 40 zł

W programie: zwiedzanie trasy turystycznej Kopalni Soli w Bochni

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące poziom August oraz poziom Sienkiewicz. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto.

Temperatura w kopalni wynosi 14-16 °C, wilgotność powietrza – 70%. Zaleca się, aby zwiedzający zabrali ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne obuwie. Na trasie turystycznej do pokonania jest około 700 schodów. Do zjazdu zjeżdżalnią wymagane są długie spodnie i pełne obuwie.

UWAGA! – obowiązuje strój sportowy, „na cebulkę”.

28 czerwca (środa) ZAMEK I BASTION VR W WIŚNICZU

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8.30

Cena wyjazdu: 35 zł

W programie: zwiedzanie zamku oraz jedynego w Polsce, wirtualnego bastionu

Zamek w Wiśniczu stoi na północnym skraju cypla, wcinającego się w dolinę Leksandrówki. Ma formę regularnej, czteroskrzydłowej budowli z dziedzińcem i czterema wieżami. Jego początki wiążą się z działalnością gospodarczą Kmitów herbu Szreniawa, którzy około połowy XIV w. rozpoczęli tworzenie wokół Wiśnicza klucza posiadłości ziemskich. Wzniesiony w tym czasie zamek pełnił funkcję obronnej rezydencji właścicieli. Fundatorem warownej siedziby był Jan Kmita, sprawujący w latach 70. XIV urzędy starosty sieradzkiego, ruskiego i krakowskiego. Po raz pierwszy istnienie zamku („castrum”) poświadczają rachunki żup bocheńskich z lat 1396.

Bastion VR jest nowatorską i unikatową próbą przedstawienia odległej historii przy pomocy najnowszych technologii wizualnych. Wirtualna rzeczywistość pozwala na podróż w czasie, łączy ekscytującą zabawę z informacją o przeszłości. Prezentacja z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus to swobodny lot przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Zobaczymy jego wnętrza i życie mieszkańców. To wyjątkowa możliwość, a o realizm zadbano m.in. wykonując przestrzenny skaning laserowy budowli. Rzeczywiste przedmioty z wyposażenia zamkowego muzeum połączono ze światem wykreowanym dzięki współczesnej technice.

29 czerwca (czwartek) UWAGA ZMIANA! Zamiast pieszej wycieczki – DODATKOWY WYJAZD DO ENERGYLANDII!!!

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9.00

Cena wyjazdu: 60 zł

W programie: atrakcje parku – karuzele, kolejki, zjeżdżalnie

30 czerwca (piątek) ODKRYWCY I TROPICIELE PRZYGODY – ZACZAROWANE WZGÓRZE W CZASفAWIU

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz.  9.00

Cena wyjazdu: 40 zł

W programie: warsztaty survivalu, gry i zabawy integracyjne, poznawanie wiejskiego zoo, przejażdżka wozami.

Zaczarowane Wzgórze to miejsce, które powstało z pasji – dla ludzi, którzy kochają przebywać na łonie natury pośród przyjaznych zwierząt oraz chcą w oryginalny i aktywny sposób spędzać czas wolny. To miejsce zrodziło się z marzeń. Marzeń o koniach, przestrzeni, pięknych widokach, o gościach, którzy zapomną, co to pędzący czas, pijąc pod dębem herbatę lub napar z mięty. Ośrodek znajduje się w otoczeniu zielonych łąk z cudowną panoramą na Pogórze Wielickie i Beskid Wyspowy.  Podczas zajęć czekają nas m.in.: przejażdżka konnymi wozami, podstawy survivalu, czyli warsztaty dla twardzieli, nauka orientacji w terenie, zabawy, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

3 lipca (poniedziałek) PARK LINOWY CZARNY GROŃ

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8.45

Cena wyjazdu: 35 zł

W programie: atrakcje parku linowego dla dużych i Magiczna Osada + mini park linowy dla małych – tory przeszkód, trampolina, ścianka wspinaczkowa, dmuchany zamek, ognisko z pieczeniem kiełbasek

Czarny Groń zaprasza wszystkich miłośników mocnych wrażeń do Parku Linowego. Zabawa w parku to doskonała okazja, aby poczuć adrenalinę, zachowując bezpieczeństwo, gdyż nad nim czuwają wykwalifikowani, zawsze uśmiechnięci instruktorzy, którzy służą wiedzą i pomocą.
Tylko tutaj, w pięknym otoczeniu beskidzkiej przyrody, amatorzy aktywnego wypoczynku mogą sprawdzić swoje siły w doskonale przygotowanym parku linowym. Trasy linowe dostosowane są do wieku uczestników. Na najmłodszych czekać będzie ponadto Magiczna Osada, a nieco starsi będą mogli poszaleć na trampolinie.

4 lipca (wtorek) INDIAŃSKIE ŻYCIE – WIOSKA INDIAŃSKA W SZCZYRZYCU

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8.45

Cena wyjazdu: 40 zł

W programie: gry i zabawy indiańskie, warsztaty rękodzielnicze, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wioska Indiańska w Szczyrzycu usytuowana jest w starym beskidzkim sadzie. Obszar, na którym jest usytuowana, uznany został za przyrodniczo cenny dla całej Europy, dlatego też objęty jest ochroną w ramach programu Natura 2000. W wiosce zobaczymy m.in.: naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, ogromny namiot zwany tio-tipi, zdolny pomieścić nawet 50 osób, szałas pary (indiańską saunę), warlodge – specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach – wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry… i wiele, wiele inny rzeczy. Zobaczycie wojownika palącego świętą fajkę, dowiecie się, jak kobiety wyprawiały skóry, zobaczycie również przejmującą scenę pogrzebu wojownika. Czekają nas warsztaty rękodzielnicze oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek dla głodnych wojowników.

5 lipca (środa) ATRAKCJE ENERGYLANDII

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9.00

Cena wyjazdu: 60 zł

W programie: atrakcje parku – karuzele, kolejki, zjeżdżalnie

Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych. Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji. Uczestnicy wycieczki będą mogli skorzystać z atrakcji dostosowanych do ich wieku. 

UWAGA! Uczestnicy obowiązkowo zabierają ze sobą legitymację szkolną.

6 lipca (czwartek) PIESZA WYCIECZKA DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO LUBOMIR 

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8.00

Cena wyjazdu: 25 zł

W programie: wyjście na Lubomir, zwiedzanie obserwatorium astronomicznego

Przejdziemy szlakiem turystycznym z Przełęczy Jaworzyce, przez Padoły, z przystankiem w Gościńcu pod Lubomirem, następnie wejdziemy na Lubomir (904 m n.p.m.), na którym usytuowane jest Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza.

Miejsce, którego historia sięga niemal stu lat, nadal zachwyca ciemnym niebem i pięknymi widokami. Jako jedno z nielicznych w Polsce jest otwarte dla turystów, przechodzących pobliskim szlakiem. Jest również jedynym obserwatorium w Polsce organizującym pokazy obiektów na niebie, których obserwacje możliwe są tylko na niebie nie zanieczyszczonym jakimkolwiek światłem, czy też wymagającym bardzo stabilnej atmosfery. Podczas dziennej wizyty w Obserwatorium zwiedzimy kopułę, wysłuchamy prelekcji o temacie astronomicznym, a jeśli pogoda dopisze, możliwe są obserwacje Słońca i/lub Wenus, prowadzone za pomocą lunety Coronado. Teleskop ten, dzięki zastosowaniu odpowiedniego filtra, umożliwia obserwacje m. in. wybuchów na Słońcu.

7 lipca (piątek) ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8.15,

Cena wyjazdu: 45 zł

W programie: warsztaty „Zwierzęca kuchnia”, zwiedzanie zoo z przewodnikiem

Śląski Ogród Zoologiczny, założony w 1958 roku największy tego typu Park w Europie, posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia zwiedzanie również w okresie zimowym. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów – jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie. Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla mieszkańców jest to wyjątkowe miejsce odpoczynku i rekreacji.

Warsztaty edukacyjne „Zwierzęca kuchnia”: czym różni się dieta roślinożerców od diety drapieżników? Jak zwierzęta przystosowują się do zdobywania różnego rodzaju pokarmu? Czy jeże naprawdę jedzą jabłka, a bociany – żaby? Dzieci dowiedzą się, czym żywią się zwierzęta w zoo i, w miarę możliwości, same przygotują dla nich posiłek.

 ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY W OFERCIE.

Płatności za wybrane wycieczki, po uprzednim zapisie, prosimy dokonywać:

– w kasie głównej CKiS w Skawinie (Basen Camena, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.00

– w kasie Camena Kosmetyka i Masaże (Basen Camena, parter) – od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 do 20.00; sobota w godz. 10.30 do 17.30.

– przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (w tytule proszę podać: Wakacje Sokół, nazwisko i imię uczestnika, nazwa i data wycieczki).

Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci – 5 zł taniej.

Wpłaty należy dokonać najpóźniej 3 dni przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jej zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

Zapraszamy!

Joanna Kurpiel 

(AZ)